O FIRMIE

Odkryj swoją Naturę

EkoHerba to rodzinna firma zielarska założona przez Eugeniusza Sidoruka, pasjonata zielarstwa i pioniera przemysłu zielarskiego na terenie Podlasia. Obecnie prowadzi ją syn – Karol Sidoruk.

Położona na skraju Puszczy Białowieskiej, zajmuje się skupem i sprzedażą surowców pochodzących przede wszystkim ze stanu naturalnego i plantacji ekologicznych, z terenów Zielonych Płuc Polski (oprócz Puszczy Białowieskiej to tereny Kurpii, Warmii i Mazur), a także upraw konwencjonalnych. Szczególne znaczenie ma obszar Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzi 90 procent asortymentu EkoHerby. Charakteryzuje go lokalny mikroklimat, nadający rosnącym tu ziołom wyjątkowo lecznicze właściwości. Wpływa również na występowanie gatunków, które nie rosną w innych rejonach Polski, m. in. trawa żubrówka oraz bukwica lekarska.

Produkty EkoHerby służą do bezpośredniego spożycia, jak również znajdują szerokie zastosowanie w branży zdrowotnej i kosmetycznej.

EkoHerba jest firmą działającą w zgodzie z naturą. Prowadzą ją specjaliści i jednocześnie pasjonaci, którzy potrafią dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego  motto firmy „Odkryj swoją Naturę” odnosi się zarówno do uroków naszej przyrody, jak i natury człowieka.

EkoHerba ma w ofercie łącznie ponad 200 gatunków ziół, w tym owoców, kwiatów i grzybów prozdrowotnych, o zastosowaniu spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spirytusowym oraz jako karmy dla zwierząt.

Produkty EkoHerby są dostępne w sklepie internetowym www.ekoherba.pl w kategoriach: zioła, owoce, przyprawy, herbaty ziołowe, miody, oleje oraz grzyby prozdrowotne z terenu Puszczy Białowieskiej, a także w tematycznie dobranych zestawach, idealnych na prezenty, jako oferty specjalne. Surowce są rozdrabniane, odsiane i pakowane zgodnie z wymaganiami klienta. Istnieje możliwość zamówienia ziół, których nie ma w ofercie. Produkty EkoHerby są do kupienia również na allegro oraz przez profil na facebooku.

W sklepie internetowym oferowane są surowce w jakości konwencjonalnej. W sprawach surowca w jakości Bio prosimy o kontakt pod numerem 85 683 27 77.

Zapraszamy do naszego świata ziół, bo pochodzą z Krainy Najszczęśliwszych Żubrów:)

Certyfikaty

Szczególną uwagę EkoHerba zwraca na wysoką jakość przetwarzania i przechowywania ziół. Gwarancją są certyfikaty otrzymane przez firmę, w tym:

– Certyfikat zgodności w zakresie zbioru ze stanu naturalnego  metodami ekologicznymi, wydany przez PNG Sp z o., dla 166 ziół pozyskiwanych przez EkoHerbę.
– Certyfikat Jakości Roku 2014 wydany przez FUNDACJĘ QUALITAS.
– Certyfikat Jakość Roku 2015 w kategorii EKO JAKOŚĆ wydany przez FUNDACJĘ QUALITAS.

W zakresie badań i popularyzacji ziół EkoHerba ściśle współpracuje z Wydziałem Leśnym Politechniki Białostockiej.